Projekty


Nightskating

Cykle wieczornych przejazdów rolkarzy ulicami miast w całej Polsce. Naszym celem jest dotarcie do jak największej ilości miast i wspieranie tam rozwoju sportów wrotkarskich – w szczególności w mniejszych miastach, gdzie bez naszego wsparcia takie działania by się nie odbyły. W 2013 roku zorganizowaliśmy kilkanaście pojedynczych imprez w całej Polsce. Od 2014 roku skupiamy się na organizacji cykli imprez w wybranych miastach. W kilku z nich organizację przejazdów pozostawiliśmy lokalnym organizacjom, a my dzięki temu możemy docierać do kolejnych miejscowości.

Szczegóły wszystkich imprez znajdują się na stronie projektu: www.nightskating.org.pl lub na fb: https://www.facebook.com/nightskating oraz fanpage’ach dla poszczególnych miast.
Rozpoczęcie realizacji projektu było możliwe dzięki wsparciu z programu Lider Animator.

Akcja Kompensacja

Szacujemy, że działalność naszej fundacji przyczynia się do dodatkowej emisji ok. 10 ton CO2 rocznie (głównie poprzez spalanie paliwa potrzebnego na dojazd na miejsce imprez – nas i uczestników, ale również emisję związaną z produkcją rozdawanych gadgetów, wykorzystaniem sprzętu, itp.). Chcemy to zrekompensować!
www: kompensacja.vk.org.pl

Imprezy Sportowe

Fundacja Violet Kiwi angażuje się w organizację różnorodnych zawodów sportowych na zasadach niekomercyjnych jako organizator lub współorganizator oraz na zasadach komercyjnych jako wykonawca lub podwykonawca (co pozwala nam finansować własne imprezy). Posiadane zaplecze sprzętowe oraz współpraca z zaprzyjaźnionymi organizacjami i firmami gwarantują nam ponoszenie minimalnych kosztów podczas organizacji imprez sportowych. Elektroniczny pomiar czasu, profesjonalne nagłośnienie, dobry catering, zabezpieczenie medyczne, infrastruktura towarzysząca, to podstawowe elementy każdej naszej imprezy.

rowerolucja

Nasz najnowszy projekt w fazie tworzenia – docelowo wszystkie nasze dotychczasowe działania związane z rowerami będą jego częścią. rowerolucja.pl

Łurzyckie Ściganie

Cykl zawodów sportowych organizowanych na terenie Urzecza, czyli podwarszawskiego mikroregionu etnograficznego, rozpościerającego się na zalewowych terenach pomiędzy dawnymi ujściami Pilicy i Wilgi, a mokotowskimi Siekierkami i prawobrzeżną Saską Kępą, gwarowo zwanego Łurzycem.

Dotychczas w ramach cyklu zorganizowaliśmy czasówki kolarskie oraz triatlon.

www: sciganie.vk.org.pl
fanpage: www.facebook.com/lurzyckie.sciganie

Rowerem po Urzeczu

Spokojniejsza wersja „Łurzyckiego Ścigania”, czyli wspólnie z fundacją Szerokie Wody zachęcamy do turystyki rowerowej na terenie Urzecza. Opracowaliśmy i wydaliśmy już kilka papierowych edycji mapy „Rowerem po Urzeczu”. Poszukujemy chętnych do rozszerzenia projektu o organizację imprez turystycznych, współpracę z lokalnymi firmami, tworzenie materiałów online.
Strona www: http://rpu.vk.org.pl oraz fb: https://www.facebook.com/rowerem.po.urzeczu

Kiwi Bike

Budujemy mobilne soundsystemy na bazie rowerów towarowych, przyczepek rowerowych i nie tylko.

Rozrywka

Violet Kiwi to przede wszystkim szeroko rozumiany „fun”. Wszelkie projekty tworzone są z uśmiechem na twarzy, tworzone są aby ten uśmiech wywołać. Ma być zabawnie, ciekawie, abstrakcyjnie, nie raz spektakularnie, zero nudy, mnóstwo szaleństwa.

Jednymi z pierwszych spektakularnych działań pod szyldem fioletowego kiwi były „imprezy na patelni”, podczas których zamienialiśmy przestrzeń publiczną w parkiet – 2-krotnie przy wyjściu ze stacji metra Centrum oraz przed pałacem prezydenckim.

Współpracujemy z muzykami i DJ-ami, z którymi tworzymy ciekawe wydarzenia. Oczywiście „rozrywka” to bardzo generalne pojęcie, toteż muzyka jest tylko częścią naszych wszystkich działań. Nie zapominamy o filmie, teatrze, sztuce i innych dziedzinach wyzwalających pozytywne emocje. Staramy się je włączać w większość naszych działań związanych ze sportem.

Twój projekt

Masz pomysł na fajne działanie które jest związane z naszymi celami statutowymi? Chętnie pomożemy Ci w jego realizacji!

Jako fundacja angażujemy się w inicjatywy zaprzyjaźnionych organizacji i grup nieformalnych, dając wkład osobowy, rzeczowy i finansowy. Organizujemy również wiele jednorazowych akcji. Wciąż i wciąż się rozwijamy i sami się napędzamy. Poszukujemy ludzi, którzy mają tyle dobrej energii w sobie, aby móc ją jeszcze dalej przekazywać i ubarwiać prowadzone przez nas działania. Jeżeli jesteś kimś takim, zapraszamy do współpracy.